uchwyty meblowe

Jak wnieść styl prowansalski do domu?
Chcąc wnieść styl prowansalski do swoich domów musimy mieć świadomość, że aranżacje w tym stylu potrzebują dużej przestrzeni i wystarczająco dużo światła, w innym wypadku nie prezentują się już tak zniewalająco.
Nie świadczy to że nie jest dozwolone przemycić pewnych elementów stylu prowansalskiego do ciasnego mieszkania w mieście. Nie należy wtedy jednak z nimi przesadzać żeby nie stworzyć karykatury aranżacji w stylu prowansalskim.
Mając drobne mieszkanie, powinniśmy postawić na bardziej minimalistyczne rodzaje mebli, jakie wyłącznie delikatnie nawiązują do stylu prowansalskiego żłobieniami albo delikatną ornamentyką.
Styl prowansalski charakteryzuje się podtrzymaniem jasnej kolorystyki, co z pewnością zwiększy optycznie ciasne mieszkanie oraz nada mu świeżości. Na skutek zastosowaniu kilku dodatków , adekwatnej zastawy stołowej oraz tekstyliów, dopełnimy wystrój oraz nadamy mu prowansalskiego szlifu, nie przesadzając z aranżacją .
Cechy specyficzne stylu prowansalskiego
Jak sama nazwa podkreśla styl prowansalski wyprowadza się z rejonu Prowansji w południowej Francji. Umeblowanie w stylu prowansalskim mają okrojoną, ale bardzo specyficzną ornamentykę. Są wytłaczane albo frezowane, czasami niekiedy z rzeźbiarskimi smaczkami nawiązującymi do natury. Głównie do roślin występujących w rejonie Prowansji takich jak witki oliwne, lawenda, albo winorośle.http://stylprowansalski.pl/

solv