OC

Jako kierowca samochodu, każdego dnia jesteś narażony na rozlicznego rodzaju wypadki i stłuczki. Może nawet o tym nie myślisz, bo jako wyrobiony kierowca jesteś pewny siebie i zakładasz, że to inni wywołują wypadki czy nawet są ich uczestnikami. A może troszczysz się o własne życie, bo ostatnio zdałeś prawo jazdy?

Niezależnie od tego, jaki jest twój samochodowy staż, nie zawsze masz wpływ na to, co dzieje się na drodze. Może się zdarzyć, że będziesz miał marny dzień i twoja koncentracja będzie znamiennie niższa. A wtenczas wystarczy chwila i może dojść do „zdarzenia drogowego” jak od czasu do czasu mówią policjanci.

 

 

Rozumie się samo przez się, nie będzie dużego kłopotu, jeśli będziesz w tym wypadku poszkodowanym, bo (jeżeli nie doznasz obrażeń), nie będziesz musiał niepokoić się naprawą auta czy jakimikolwiek stratami.

Gorzej, jeśli to ty będziesz sprawcą wypadku. W tym miejscu moją zacząć się rzeczywiste kłopoty. Wówczas wspaniale byłoby gdybyś posiadał OC, przykładowo firmy OC Katowice. Takie ubezpieczenie natychmiast wybawia cię z ambarasu, bo cała odpowiedzialność za dane zdarzenie zostaje przerzucona bezwiednie na ubezpieczyciela.

Ewidentnie chodzi o sprawy związane z uszkodzeniami czyjegoś samochodu, a nie z twoją trzeźwością czy brawurą na drodze. Toteż, jeżeli cyklicznie podróżujesz samochodem albo czeka cię jakaś dłuższa podróż, rozważ dokupienie do swojego podstawowego pakietu ubezpieczenia samochodu, również ubezpieczenie OC.

Nie jest to wyjątkowo spory wydatek, a pozwoli ci znamiennie rozważniej poruszać się po bogatych drogach. I da gwarancję, że w chwili wypadku nie poniesiesz potężnych kosztów.