Marmury i granity

Gdy chcemy zdecydować się na kamienie naturalne wówczas, ze względu na bardzo wielką twardość i odporność na ścieranie marmur i granit będzie dobrym rozwiązaniem. Jednak należy pamiętać o tym, że marmur sam w sobie wymaga raz na jakiś czas stosownej impregnacji ponieważ łatwo się plami.

Warto zwrócić uwagę na fakt

, że posadzki wykonane z kamienia bardzo ładnie się starzeją, a ich specyficzna struktura dodaje ostatecznie dużo szlachetności naszej podłodze. Natomiast gdy kamień na podłodze zmatowieje z czasem bądź totalnie się wytrze wówczas możemy go wielokrotnie odnawiać. Oczywiście tylko pod warunkiem gdy wybierzemy podłogę z kamieni o grubości 2-3cm, gdyż minimalną grubość płytek marmurowych nadających się do naszej podłogi wynosi 1,5 cm. Gdybyśmy odnawiali tak lichą płytkę to mogłaby ona nam długo nie posłużyć w wypadku mocnej eksploatacji.

Równie ważne jest wybranie odpowiedniej obróbki dla naszych kamieni.

Do wyboru mamy polerowanie, piaskowanie, promieniowanie czy też młotkowanie. Gdy zdecydujemy się na płyty wypolerowane, wówczas będą one najłatwiejsze aby utrzymać należytą czystość w przedpokoju, jednakże okupimy to ich śliskością, co może skutkować tragicznie. Kamień to idealne rozwiązanie dla tych, którzy decydują się na ogrzewanie podłogowe, bo choć ogrzewa się bardzo długo to jednocześnie bardzo długo pozostaje ciepły.

Posadzka przemysłowa

Posadzka przemysłowa to ok 0,8-3,5 cm na długości 10-30 cm. Z powodu jej olbrzymiej wytrzymałości do niedawna spotkać ją można było jedynie w fabrykach, magazynach czy lokalach gastronomicznych. Podłogę przemysłową najczęściej wykonujemy z dębu, buka bądź też jesionu, albo z drewna egzotycznego. Wykańczana jest lakierem tworzącym szczelną powłokę chroniącą ją przed ścieraniem.