Jak możemy się pozbyć opryszczki?

Opryszczka na ustach to nieprzyjemność nie tylko kobiet lecz również mężczyzn. Zazwyczaj pojawia się w okolicy ust w postaci małych pęcherzyków wypełnionych płynem na powierzchni skóry. Infekcja może powstać w najmniej oczekiwanym momencie powodując ból, świąd i nieciekawy wygląd. Odpowiedź na pytania czym jest wirus HSV oraz jakie są sposoby na opryszczkę znajdziecie w poniższym wpisie/artykule.

Czym jest HSV ?

HSV, tudzież dosłownie Herpes simplex virus to wirus, który powoduje opryszczkę. Zarażenie nim jest całkiem powszechne a w większości przypadków nastąpiło już w dzieciństwie. Ludzie są jedynymi nosicielami wirusa opryszczki. Ponadto nie istnieje żaden sposób na ochronę przed zarażeniem. Wirus HSV przenoszony jest drogą kropelkową. Jednokrotne zakażanie sprawia, iż jesteśmy nosicielami wirusa przez całe życie. Opryszczkę powinno się leczyć oraz dbać o to, by nie powracała. Niestety w momencie osłabienia organizmu wirus raz za razem zostaje uaktywniony powodując nawrót choroby.

Jak pozbyć się opryszczki?

Domowe sposoby na opryszczkę to mit. Smarowanie wykwitów pastą do zębów, roztworem octu czy przecieranie cebulą może zrodzić rozsianie się wirusa! Ponadto, w przeciwieństwie do specjalistycznych środków, domowe specyfiki nie zapobiegają nawrotom choroby.
Walkę z opryszczką wypada wszcząć od momentu wystąpienia pierwszych objawów tj. napięcie, świąd i pieczenie skóry. Aby zminimalizować długość infekcji należy zastosować preparaty wysuszające a chroniące przed nawrotem choroby. Warto zwrócić uwagę, czy krem na opryszczkę zawiera spiralin, którego właściwości pomagają w walce z wykwitami skórnymi.
Innym sposobem na opryszczkę są dostępne na receptę środki farmaceutyczne pozwalają na uśpienie wirusa. Stosowanie kilkumiesięcznej terapii lekiem antywirusowym zminimalizuje nagminność występowania opryszczki, oraz prawdopodobnie nawet zapomnimy o nawrocie infekcji na dłuższy czas.

Profilaktyka, czyli jak dbać o usta narażone na infekcję.

Niestety wciąż nie istnieje środek na całkowite wyleczenie opryszczki. Jednak naukowcy właśnie pracują nad szczepionką przeciwko wirusowi HSV. Do tego czasu trzeba zadbać o wsparcie układu odpornościowego, co z pewnością zminimalizuje ryzyko wystąpienia opryszczki. Ciekawą alternatywą jest także krem przeciwko opryszczce Spirularin, który chroni usta przed szkodliwymi czynnikami tj. światło uv jak również przed zimnem. Ponadto jest to kosmetyk bezzapachowy, bezbarwny, obejmujący naturalne składniki (masło shea, olejek jojoba, Spiralin). Pielęgnacja tym kremem minimalizuje ryzyko wystąpienia infekcji oraz dba o odpowiednie nawilżenie ust.

Wp-cosmetics.pl

ith
alchimica
solv