Czym są pompy zębate, oraz w czym one nam się przydają?

Czym są pompy zębate, oraz w czym one nam się przydają?

pompa zębata należy do pomp typu wyporowych rotacyjnych. Pompy zębate rozróżniamy w dwóch różnych typach, w obydwóch z nich zazębienie jest układane w inny sposób, są to typy o układzie:
• Wewnętrznym,
• Zewnętrznym.

Drugi typ pompy zębatej

Pompy zębate drugiego, zewnętrznego typu polegają na rotacji dwóch tak samo wyglądających kół zębatych, które to są ułożone w możliwie jak najściślejszy sposób we wnętrzu całej pompy. Ciecz znajdująca się wewnątrz komory naszego urządzenia jest za pomocą naszych kół zębatych zagarniana natychmiastowo aż do przestrzeni znajdującej się zupełnie między zębatkami naszych kół następnie które są one transportowane wprost do komory tłocznej całej pompy, oczywiście pod uwagę biorąc cała pompa nie napędzana zostaje sama z siebie tylko jedno z kół jest rozkręcane poprzez ośrodki znajdujące się poza naszą pompą.

Charakterystyczne cechy pompy zębatej

Pompy zębate należą do pomp które owe charakteryzują się prostą konstrukcją i niewielkim stopniem skomplikowania działania niemniej idącej w parze z tym dużą niezawodnością, pompy te należą do rodzaju pomp o stałej wydajności. Ciśnienie które znajduje się wewnątrz komory ssawnej pompy zębatej oscyluje w granicach od niecałych 4 aż do prawie 30 megapaskali. Wydajność rzeczywistą naszych pomp zębatych możemy zmierzyć zestawiając ze sobą sprawność naszej pompy oraz jej efektywność teoretyczną w iloczynie. Ilość obrotów waha sie w przedziale od 500 aż do 4000 obrotów na minutę. Wydajność naszej pompy jest zależna głównie od jednego czynnika, którym jest wysoka temperatura cieczy znajdującej się wewnątrz naszej komory ssawnej.

Promocja

Nasza firma all-pumps może pochwalić się niezawodnością na rynku pomp zębatych oraz bezkonkurencyjną możliwością wyboru pompy na swoje własne potrzeby w związku posiadanym przez nas ogromnym asortymentem. Kupiona u nas pompa zębata na pewno państwa nie zawiedzie!

solv