Czym są domy energooszczędne?

Czym są domy energooszczędne?

Zacznijmy może od tego iż domy energooszczędne są jak sama nazwa wskazuje budowlą oszczędną, w taki sposób że domy te pochłaniają począwszy od czterech aż do pięciu poziomów mniejsze ilości energii potrzebnej do rozgrzania naszego domu inaczej niż zwyczajne domy jednorodzinne przy czym kosztują one zaledwie od 5% do 6% więcej niż zwyczajne domy, a jeszcze 4 lata temu były wcześniej o 10% droższe od zwyczajnych murowanych domów, przez lata opłacalność w skali oszczędności gdy chodzi o budowle tych że domów się zwiększa, coraz to więcej osób decyduje się na ów krok. Podwyżki cen energii użytkowej, które co roku widujemy jeszcze bardziej zachęcają nas do budowy tychże domostw, które to mają na celu obniżke tych różnic. Domy energooszczędne zużywają energię na poziomie 30-70 kWh/m²/rok podczas gdy zwyczajne domy zużywają ok. 150kWh/m²/rok.

Domy energooszczędne są domami, które między innymi:

• Mają zagwarantowaną niesłychanie dobrą izolację termiczną zewnętrznych przegród stolarskich,
• Nie posiadają niemal absolutny brak mostków termicznych,
• Mają sprawny układ wentylacji pokojów w naszym domu,
• Posiadają instalację grzewczą o niezmiernie wysokiej jakości wykonania.

Dodatkowe zalety

Dodatkowo domy energooszczędne zużywają bardzo małą dawkę energii elektrycznej w eksploatacji, dzieje się to gdyż z powodu jak najbardziej ukróconego aż do minimum zużycia prądu z oświetlenia oraz z urządzeń elektrycznych. To w ogóle powoduje zarówno znaczną redukcję emisji gazów cieplarnianych do atmosfery takich jak dwutlenek węgla itp. tudzież stara się on stosować jak największej ilości energii odnawialnej takich jak promienie słoneczne, wiatr czy także energia gruntowa.
Nasza firma multicomfort zajmuje się profesjonalnym projektowaniem praz budową domów energooszczędnych, gwarantujemy państwu naszą jakość i niezawodność. Nasze domy energooszczędne są bezkonkurencyjne!

alchimica
ith
solv