Czy powinno się wydawać pieniądze na strony internetowe nie tanie

Strony internetowe są elementem pomagającym rozweijać firmę, więc powinna być łatwa do odnalezienia w wyszukiwarkach, przede wszystkim w Google, oraz co jakiś czas aktualizowana: wstawianie nowych tekstów, nowych produktów, realizacji, referencji. Te działania przełożą się na większe zyski firmy. W ocenie badań 92% polskich inwestorów sieci natomiast tylko 54% firm posiada własną stronę internetową. Jak więc stworzyć stronę internetową, która przyciągnie nowych konsumentów? Co trzeba zrobić, zanim umówimy się na spotkanie z agencją interaktywną?

Jest to sposób na budowanie swojego wizerunku w internecie, na prezentowanie swoich stworzonych projektów.
Witryna internetowa konkurencji może być dla nas inspiracją, więc warto sprawdzić jak wyglądają ich witryny, zapisać sobie, co nam się podoba. Strona ma przykuwać uwagę i być łatwa w obsłudze, tak aby użytkownik bez trudu mógł wyczytać przydatne wiadomości i ewentualnie wygodnie złożyć zamówienie. Należy pamiętać, aby strona internetowa powinna być robiona pod kątem klienta.
Istotna jest szata graficzna, więc dodatkową sprawą jest wybór zdjęć, czy strona internetowa ma być prosta, elegancka, poważna czy nowoczesna. Wybór grafiki dobieramy pod firmę – tzn. czym się zajmuje i jak chce zyskiwać kontrahentów. Strony internetowe interaktywna zajawka spółki – pierwsze spotkanie z możliwym użytkownikiem, dlatego też trzeba wywrzeć dobre wrażenie. Strona internetowa to narzędzie, które ma podwyższyć korzyści spółki.
Do przygotowania strony potrzebne są materiały: logo, treści, zdjęcia. Te materiały należy opracować jak najszybciej, by potem nie opóźniać prac nad stworzeniem witryny. Wpisy na stronę warto zoptymalizować pod kątem pozycjonowania w gogle.
Znaczącą kwestią jest także czy strona internetowa ma być przygotowywana również pod kątem urządzeń mobilnych, czyli smartfony oraz tablety.
Dobra strona internetowa powinna:
Być wyposażona w system zarządzania treścią,
Być zoptymalizowana pod pozycjonowanie
Informować o polityce cookies
Być przejrzysta i łatwa w obsłudze
zródło: http://coffeeine.pl

ith
alchimica
solv