AC

Czym jest ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie to jest to dobrowolne ubezpieczenie pojazdów mechanicznych od zdarzeń losowych.

Ponieważ jest to ubezpieczenie dobrowolne jego cena u różnych ubezpieczycieli może znacznie się różnić. Przy wyborze ubezpieczenie nie należy jednak sugerować się tylko ceną. Należy bardzo dokładnie zapoznać się z warunkami takiego ubezpieczenia zawartymi w umowie.

W wielu przypadkach po jakimś zdarzeniu losowym jak np.: wybicie bocznej szyby. Okazuje się ze ubezpieczenie takiej szkody nie obejmuje i pomimo posiadanego ubezpieczenie jesteśmy zmuszeni sami ponieść koszt nowej szyby.

Wiele umów może się wydawać niezrozumiała pisana zawiłym prawniczym językiem. Dlatego w przypadku wątpliwości warto się skonsultować z prawnikiem, by nie marnować pieniędzy na nic niewarte ubezpieczenie.

Część osób uważa że alternatywą dla takiego ubezpieczenie jest trzymanie samochodu na strzeżonym parkingu, jest to pewne wyjście ale wydaje się być jedynie połowicznym rozwiązaniem. Podstawowym kryterium przy rozmyślaniu o takim ubezpieczeniu jest wartość pojazdu jaki posiadamy wiadomo nie od dziś ze ubezpieczenie 20 letniego samochodu mija się z celem.